Aniołek od Grażyny StaniszewskiejW dniu 24 grudnia obchodzimy Wigilię Świąt Bożego Narodzenia. W Polsce święta te obrosły w wiele dobrych tradycji i są powszechnie celebrowane, niezależnie od swoich chrześcijańskich i religinych źródeł i konotacji. Bezsprzecznie swoje określone wartości święta te mają dla chrześcijan.

Czytaj dalej...

 To co zaobserwowałem na chodnikach naszych miast w miejscahc przebywania większej ilości osób (np. przystanki komunikacji miejskiej) uruchomiło we mnie wspomnienia z wczesnego dzieciństwa. Pamiętam jak inaczej niż dzisiaj wyglądały dworce PKP. Przy wejsciu na perony była bramka z budką strażniczą, gdzie stał pracownik kolejowy w mundurze i sprawdzał oraz kasował bilety. Aby wejść na peron trzeba było mieć wykupiony bilet na przejazd lub tak zwany bilet peronowy.

Czytaj dalej...

Proponuję zorganizowanie WEBINARu w ramach aktywności Superbelfrzy RP jako forma kontynuacji tematyki poruszanej na trZecim z serii webinarów Superbelfrzy Nocą.  Mogę zobowiązaĆ się go przeprowadzić. Byłyby to praktyczne warsztaty w stylu ZRÓB TO SAM: samodzielne budowanie interaktywnych stron www oraz aplikacji internetowych na bazie otwartego i wolnego oprogramowania (CMS JOOMLA).Miałem okazję opowiadać o możliwościach systemu na 3 Webinarium SUPERBELFRZY NOCĄ  w dniu 22 października. Na przedstawienia zalet CMS JOOMLA miałem tylko kilkadziesiąt minut czasu.

Czytaj dalej...

W ramach akcji Eskills For Jobs 2015 Akademia European Schoolnet uruchamia od 14 września bezpłatny kurs online dla nauczycieli: ROZWIJANIE UMIEJĘTNOSCI CYFROWYCH w SWJEJ KLASIE.

Czytaj dalej...

3 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ochrony Słuchu (Make Listening Safe). 27 lutego 2015 Światowa Organizacja Zdrowia w Genewie opublikowała szeroki monit-ostrzeżenie na temat zagrożeń wynikających z nieustannego nadużywania słuchawek - szczególnie przez młodzież.

Czytaj dalej...

To co się nie zawsze udawało w szkole to udawało się na kreatywnych obozach wakacyjnych. Na obóz internetowy przyjechali Ci, którzy chcieli a nie ci, którzy musieli...

Czytaj dalej...

odedoaMEN ogłosił kilka dni temu wyniki tegorocznych matur. Okazało się, że co trzeci maturzysta nie zdał matury. A ja się temu wcale nie dziwię. Przebieg ewolucji wykazał doświadczalnie, że u każdego osobnika części ciała oraz nawyki niezbędne do przeżycia i egzystencji w sytuacji, kiedy przestają być niezbędne obumierają lub karłowacieją. Wystarcza mu to, co już ma.

Czytaj dalej...